undof,polbatt,golan / DOWÓDCY MISJI / * DOWÓDCY UNDOF 
   HISTORIA KONFLIKTU
   HISTORIA POWSTANIA MISJI
   REJON MISJI
   STREFY MISJI (A, B, C)
   DOWÓDCY MISJI
      * DOWÓDCY POLBATT
      * DOWÓDCY UNDOF
   POSZCZEGÓLNE KONTYNGENTY
   TRASY PATROLOWE POLBATT
   STOPNIE WOJSKOWE
   Z ŻYCIA MISJI
   POJAZDY MISJI
   MEDAL MISJI
   CIEKAWOSTKI STREFY
   LINKI

.............................................................
 

DOWÓDCY UNDOF

1. 06.1974 - 12.1974 - BGen Gonzalo BRICENO (Peru)

2. 12.1974 - 05.1979 - BGen Hannes PHILIPP (Austria)

3. 05.1979 - 02.1981 - BGen Gunter GREINDL (Austria)

4. 03.1981 - 04.1982 - MGen Erik KAIRA (Finlandia)

5. 06.1982 - 05.1985 - MGen Gustav STAHL (Szwecja)

6. 06.1985 - 05.1986 - MGen Gustav HAGGLUND (Finlandia)

7. 07.1986 - 09.1988 - MGen Gustav WELIN (Szwecja)

8. 09.1988 - 09.1991 - MGen Adolf RADAUER (Austria)

9. 09.1991 - 11.1994 - MGen Roman MISZTAL (Polska)

10. 17.01.1995 - 31.05.1997 - MGen J.C. KOSTERS (Holandia)

11. 31.05.1997 - 31.08.1998 - MGen David F. STAPLETON (Irlandia)

12. 05.10.1998 - 07.07.2000 - MGen H. Cameron ROSS (Kanada)

13. 17.08.2000 - 13.08.2003 - MGen Bo WRANKLER (Szwecja)

14. 14.08.2003 - 16.01.2004 - MGen Franciszek GĄGOR (Polska)

15. 17.01.2004 - 11.01.2007 - LtGen Bala Nanda SHARMA (Nepal)

16. 02.02.2007 - 01.03.2010 - MGen Wolfgang JILKE (Austria)

17. 02.03.2010 - 13.08.2012  -  MGen Natalio C. ECARMA III (Filipiny)

18. 14.08.2012 -                   -  MGen Iqbal Singh SINGHA (Indie)

W okresie od 12 stycznia 2007 - 11 lutego 2007 obowiązki FC (ang. FC - Force Commander) pełnił Szef Sztabu UNDOF - płk Andrzej OSTROWSKI.

Szefowie Sztabu UNDOF

1. 04.1979 - 07.1979 - Col Guenter GREINDL (Austria)

2. 07.1979 - 07.1980 - LtCol Edward SCHRADER (Kanada)

3. 08.1980 - 06.1981 - Col Osmo KARANKA (Finlandia)

4. 06.1981 - 06.1982 - Col Walter SCHMIT (Austria)

5. 06.1982 - 06.1983 - Col Manfred MITTERBAUER (Austria)

6. 06.1983 - 07.1984 - Col Pentti LAAMANEN (Finlandia)

7. 07.1984 - 07.1985 - Col Franz ENZENHOFFER (Austria)

8. 07.1985 - 04.1987 - BGen William A.D. YUILL (Kanada)

9. 04.1987 - 09.1988 - BGen Friedrich  HESSEL (Austria)

10. 09.1988 - 08.1990 - BGen Gabriel ZULIANI (Kanada)

11. 08.1990 - 09.1992 - BGen Alexander J. WALDRUM (Kanada)

12. 09.1992 - 08.1994 - Col Josef NEKHAM (Austria)

13. 08.1994 - 12.1995 - BGen Jan KEMPARA (Polska)

14. 12.1995 - 08.1997 - Col Greg HUG (Kanada)

15. 08.1997 - 12.1998 - Col Peter BOUDA (Austria)

16. 12.1998 - 06.2001 - Col Józef KOWALCZYK (Polska)

17. 06.2001 - 07.2002 - Col Michael SUTTER - KELLNER (Austria)

18. 07.2002 - 07.2003 - Col David MARSHALL (Kanada)

19. 07.2003 - 07.2004 - Col Yann HIDIROGLOU (Kanada)

20. 07.2004 - 09.2005 - Col Andreas SAFRANMUELLER (Austria)

21. 09.2005 - 09.2006 - Col Andreas STUPKA (Austria)

22. 09.2006 - 09.2008 - Col Andrzej OSTROWSKI (Polska)

23. 09.2008 - 01.2010  - Col Ganesh Singh BISTH (Indie)

 01.2010  -  12.2010  - Col Gurvir Singh KAHLON (Indie)

01.2011  -  12.2011  - Col Martin DORFER

01.2012  -                 - Col Andreas ROTHENEDER

 Ponadto dwóch Polaków piastowało funkcję dowódcy (Force Commander) UNDOF.

Byli to:

  • 1991-1994 - gen. dyw. Roman Misztal

  • 2003-2004 - gen. dyw. Franciszek Gągor

Trzech było szefami sztabu (Chief of Staff) UNDOF:

  • 1994-1995 - gen. bryg. Jan Kempara

  • 1998-2001 - płk Józef Kowalczyk
  • 2006-2008 - płk Andrzej Ostrowski

 
Copyright ©2010 by badshark@wp.pl
Kreator Stron www